Neden Açık Hava

Göktuğ Reklam Gebzede Açıkhavada; Çağımızın hızlı ve meşgul temposu içinde sürekli hareket halindeki kitlelere ulaşmada kullanılacak en etkili mecra Açıkhava olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların evde giderek daha az zaman geçirmeye başlamaları sonucu gazete, radyo, dergi ve televizyon gibi geleneksel mecralara olan ilgi de azalmış gözüküyor. Açıkhava, reklamı tüketicinin ayağına kadar getirebilmesi sayesinde geleceğin ana mecrası olmaya şimdiden aday. Durum böyle olunca reklam verenlerin Açıkhava çalışmalarından elde edecekleri avantajlar belirli başlıklar altında toplanabilir.

Buna göre Göktuğ Açıkhava reklamcılığı sayesinde Göktuğ Reklamda :

  • Markanızın tanıtımını yapıp, imaj değiştirme ya da geliştirme çalışmalarınızı çok ucuza mal edebilirsiniz.
  • Geniş kitlelere ulaşarak piyasada sesinizi etkili ve ekonomik bir şekilde duyurabilirsiniz.
  • Hedef müşteri kitlenizin yoğunlukta bulunduğu bölgelere yoğunlaşabilir, ve hatta onların alışveriş yaptıkları mekanlarda kendinizi gösterebilirsiniz.
  • Diğer medyada yayınlanmış reklamlarınızın etkisini açıkhavada uzun bir süre devam ettirebilirsiniz.
  • Müşterilerin alış veriş alışkanlıklarını satış noktasında yapılan reklamlarla değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Markanı Tanıt

Göktuğ Reklam Gebzede ; Açıkhava’nın markanızı tanıtmadaki gücü reklamların sokaklardan satış noktasına kadar taşınabilmesinden kaynaklanıyor. Araştırmalara göre açıkhavada pazarlanan markaların diğer mecralarda verilen reklamlara oranla yüzde 40 daha fazla akılda kalıcı olduğu saptanmış. Diğer bir deyişle Açıkhava reklamlarının markalaştırma gücü ve tüketicinin aklında yer etmesi açısından diğer mecralara oranla yüzde 40 daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetinin daha ucuz olması ise bir başka tercih sebebi olabilir.

Etki Yarat

Reklamınızın sizin seçtiğiniz yerde ve istediğiniz boyutta hedef kitlenize ulaşmasını sağlayan tek mecra açıkhavadır. Büyüklüğüyle göz doldurmasını isterseniz bina cephelerine, trafiğin yoğun olduğu yerlerde sıkça görülmek için yol kenarları ya da otobüs duraklarına yerleştirilecek reklamınızın etkisi uzun süreler akılda kalacaktır. Başka hiçbir mecra reklamınızı diğerlerinden ayrı bir şekilde ve istediğiniz boyutlarda gösterilmesini garanti edemez.

Hedef kitlene seslen

Göktuğ Reklam ; Açıkhava reklamları günde 24 saat haftada 7 gün gösterimde kaldıkları için diğer mecraların ulaşamadığı kitlelere ulaşmakta oldukça etkilidir. Yoğun çalışma temposu yüzünden gazete dergi ya da televizyon izlemeye fırsat bulamayan tüketicilere ulaşmanın en etkili yolu açıkhavadan geçer.  İster yol kenarında, ister otobüs, tren duraklarında, ister hava alanlarında olsun, Açıkhava reklamlarının çevrede bekleyenler tarafından görülmesi kaçınılmazdır. Reklam verenler hedef kitlelerinin çoğunlukta bulunduğu bölgelerde verecekleri reklamlarla seslerini tercih ettikleri tüketici kitlelerine etkili bir şekilde duyurabilirler.

Kalıcı etki bırak

Televizyon ve radyo  reklamları ortalama 30 ila 60 saniye arasında değişir, gazete ilanları haftada bir görünür. Açıkhava reklamları ise bir ay boyunca her gün her saniye oradadır. Tek başına ve gelip geçen herkes tarafından görülmeye hazır.

Mediacom ve Alberta Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre:

* Açıkhava reklamlarının tüketicinin aklında kalması açısından televizyona oranla daha etkili olduğu saptanmış. Buna göre araştırmaya tabi tutulan bir Açıkhava reklamının izleyicilerin yüzde 36sı tarafından fark edildiği tespit edilmiş. 6 hafta sonra tekrar yapılan incelemede sadece yüzde 1lik bir düşüş saptanmış. Aynı araştırma bir televizyon reklamı için yapıldığında ise izleyicilerin iki hafta içinde reklamı unuttukları gözlemlenmiş.

* 1991 yılında yüzde 33 olan Açıkhava reklam izlenme oranı yüzde 33 iken, bu sayı sektördeki gelişme ve yenilikler sayesinde yüzde 40’ların üzerine çıkmış durumda.

* Bu yüzdeye dahil olan kesiminin 16-44 yaşları arasındaki tüketiciler olduğu da ayrıca tespit edilmiş.

Diğer mecraları destekleme amaçlı kullan

Özetlemek gerekirse Açıkhava reklamcılığı kendi başına ana mecranız olabileceği gibi, yayınlanan diğer reklamlarınıza destek amaçlı da kullanılabilir. Yukarıda sayılan tüm avantajlar açıkhavayı birinci mecra olarak seçmenize sebep teşkil etmiyor olsa bile markanızı tanıtmak için harcadığınız onca para ve emeğin tam karşılığını alabilmeniz için açıkhavanın gücünden mutlaka faydalanmak gerekiyor. En son teknolojinin sağladığı imkanlarla günümüzde bunu gerçekleştirmek hiçte zor değil. Özellikle masraf yönünden diğer mecralarla karşılaştırıldığında Açıkhava reklamcılığı rakip tanımıyor.

www.goktugreklam.com

www.goktugbilisim.com

www.goktugpromosyon.com

www.acikhavareklam.com

Açık Hava Reklam Nedir? Bu Konuda Bilginiz Var mı ?